7 روز بازگشت

فروشگاه اینترنتی سل با هدف رضایتمندی مشتریان امکان استرداد کالا را برای 7 روز امکان پذیر نموده است.

شرایط و مدت زمان تعویض یا مرجوع نمودن کالا:

کالاهایی که با گارانتی اصلی و معتبر و انحصاری عرضه میگردند شامل سرویس 7 روز تست بازگشت نمی گردند.گارانتی اصلی به گارانتی اطلاق میشود که توسط تنها نماینده رسمی آن برند ارائه میگردد.

کلیه محصولات سامسونگی که در فروشگاه اینترنتی سل با گارانتی سام سرویس (تنها نماینده رسمی و انحصاری محصولات سامسونگ در ایران) و محصولات ال جی با گارانتی گلدیران (تنها نماینده رسمی و انحصاری محصولات ال جی در ایران) و محصولات پاناسونیک با گارانتی آژند سرویس (تنها نماینده رسمی و انحصاری محصولات پاناسونیک در ایران) و محصولات مولینکس با گارانتی بدرسان الکتریک (تنها نماینده رسمی و انحصاری محصولات مولینکس در ایران) و محصولات اجنرال و گری با گارانتی نیا (تنها نماینده رسمی و انحصاری محصولات اجنرال و گری در ایران) عرضه میگردند شامل سرویس 7 روز تست بازگشت نمی باشند.لیکن دیگر محصولات فوق با گارانتی های مشابه و معتبر می توانند از این سرویس استفاده نمایند.

 

اگر کالای خریداری شده دارای آسیب دیدگی فیزیکی و یا ایراد ظاهری باشد:

در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به سل بازگردانده شود. هزینه استرداد کالای فوق به عهده سل می باشد.

آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش سل از طریق فکس، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود .

می بایستی کارتن و جعبه اصلی کالاها نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به سل بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد:

آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش سل اطلاع داده شود.

مشتریان ساکن تهران بایستی در زمان دریافت سفارش , کالای خود را به دقت مشاهده و تحویل بگیرند و در صورت وجود هر گونه مشکل از دریافت محصول خودداری نموده تا محصول مجددا تعویض و ارسال گردد.

هزینه استرداد کالای فوق به عهده سل می باشد.

با توجه به بسته بندی استاندارد همه مرسولات، بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و نقل و تحویل کالا به عهده شرکت حمل و نقل است و سل در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی ندارد.لیکن جهت رفاه حال مشتریان این امکان وجود دارد که مشتریان به درخواست و صلاحدید خود شرکت حمل و نقل مورد نظر خود را معرفی نموده تا سفارش از طریق شرکت فوق ارسال گردد همچنین می توانند نماینده ای را جهت دریافت کالا در محل شرکت مورد نظر معرفی نموده تا کالا به تایید نماینده رسیده و ارسال گردد.

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به سل بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است مسترد گردد.

 

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد:

در صورت مغایرت ، باید موارد حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش سل از طریق فکس، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد در غیر این صورت شامل این سرویس نمی باشد.

عکس محصولات جهت اطلاع و نمایش و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، صرفا مشخصات فنی درج شده در وب سایت سل است.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت استاندارد و بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به سل بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. لذا از مشتریان خواهشمندیم تا قبل از حصول اطمینان از صحت سفارش خود ، جعبه و کارتن اصلی محصول را نگهداری نموده و از دور ریختن آن خودداری نمایند.

 

نحوه استرداد کالا:

ابتدا می بایستی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش سل تماس بگیرید و از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش سل جداً، خودداری کنید.

برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏حالت اولیه بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند ریموت، باطری، کابل ، دفترچه راهنما ، کارت گارانتی و سایر قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.استردادکالا بایستی توسط پست پیشتاز صورت گیرد.

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

فاکتورخرید به همراه کالا ارسال شود . درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور ضمیمه کنید.

مشتریان ساکن تهران برای هماهنگی استرداد کالا با سل تماس حاصل فرمایند.

مشتریان محترم شهرستان برای استرداد کالا از پست پیشتاز استفاده نمایند.هزینه پست پیشتاز تنها با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش سل به حساب مشتری واریز می‌گردد.

از نوشتن آدرس و هر گونه توضیحات روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

 

شرایط باز پرداخت:

اگر مشکل ایجاد شده به دلیل استفاده نادرست مشتریان باشد، استفاده از سرویس 7 روز بازگشت مقدور نمی باشد. لذا مشتریان توجه داشته باشند پس از دریافت کالا باید همانگونه که در دفترچه راهنمای محصول ذکر شده است از آن استفاده و نگهداری کنند.اگر مشکل ایجاد شده از شرکت های تولید کننده محصول باشد به انتخاب شما کالای سالم ارسال خواهد شد و یا مبلغ آن به حساب شما طی 72 ساعت عودت می شود.

 

روند رسیدگی نسبت به درخواست مشتری:

کارشناسان خدمات پس از فروش سل موارد اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. چنانچه ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان سل تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین نماید. تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. چنانچه در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد، بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری ارسال میگردد و یا وجه کالای مرجوعی به حساب مشتری واریز می‌ گردد. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ مندرج در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و سل در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا مندرج در فاکتور را می‌پذیرد.

 

پس از دریافت و پذیرش کالا توسط سل ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی و تایید کارشناسان خدمات پس از فروش که به طور میانگین 72 ساعت کاری زمان می برد محصول جدید ارسال و یا وجه مسترد میگردد.