منوی دسترسی

زودپز

در واقع زودپز نوعی محصول خانگی می باشد که برای تهیه و پخت غذا مورد استفاده قرار میگیرد. امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی، سپری کردن زمان زیاد در بیرون از منزل و نداشتن زمان کافی برای پخت غذا این وسیله بسیار مورد توجه قرار گرفته و جزء وسایل ضروری هر خانه شده است. از آنجا که زود پز ها انواع متفاوتی دارند در این مقاله میخواهیم اطلاعاتی درباره ی انواع زودپز ها ارائه دهیم.

در واقع زودپز نوعی محصول خانگی می باشد که برای تهیه و پخت غذا مورد استفاده قرار میگیرد. امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی، سپری کردن زمان زیاد در بیرون از منزل و نداشتن زمان کافی برای پخت غذا این وسیله بسیار مورد توجه قرار گرفته و جزء وسایل ضروری هر خانه شده است. از آنجا که زود پز ها انواع متفاوتی دارند در این مقاله میخواهیم اطلاعاتی درباره ی انواع زودپز ها ارائه دهیم.

 مزایای استفاده از زودپز

1) منجر به صرفه جویی در زمان و انرژی و در نتیجه پخت غذا با سرعت و کیفیت میشود.

2) به دلیل بسته بودن در زودپز و عدم ورود هوا به درون آن منجر به حفظ رطوبت و طعم غذا میشود.

3) پخت و پز سالم

4)خنک تر ماندن فضای آشپزخانه

نکاتی که در هنگام خرید زودپز باید مورد توجه قرار گیرد

1) اندازه و ظرفیت زودپز:  اولین نکته ای در هنگام خرید زود پز باید به آن توجه کنید ظرفیت زودپز می باشد. واحد اندازه گیری ظرفیت زودپز لیتر است. زودپز هایی که ظرفیتی زیر 5 لیتر دارند برای خانواده های دو تا سه نفره مناسب هستند. برای خانواده های سه تا شش نفره، زود پز های 5 تا 7 لیتری مناسب می باشد. و برای خانواده های بیش از پنج نفره زودپزهای7 تا 10 لیتری مناسب است.

2) امنیت زودپز: در هنگام خرید زودپز باید توجه کنید که زود پز دارای نشان استاندارد و گارانتی باشد. و موارد ایمنی در آن رعایت شده باشد.

3) جنس بدنه: زود پز هایی که از جنس فولاد ضد زنگ میباشند و نچسب می باشند انتخاب مناسبی هستند.

نظرات

 
 
Captcha