منوی دسترسی
کف چدن

قابلمه کف چدن

قابلمه چدنی، چدن به جنسی گفته می‌ شود که کنش و واکنش منفی با غذا ندارد. محبوبیت بسیار زیادی میانه مردم دارد. قابلمه چدنی یکی از قابلمه های بسیار مطلوب محسوب می شود. گاهی اوقات ممکن است مقدار یون های آهن در غذا را زیاد کند که باید به این نکته توجه کرد. در واقع قابلمه های چدنی اصل گران هستند و پیدا کردن آن ها کمی سخت تر از دیگر اجناس می باشد. همچنین وزن این قابلمه ها کمی سنگین است و استفاده کردن از آن ها سخت می باشد. ممکن است ظروفی به نام چدن به شما عرضه شود اما جنس اصلی آن ها آلومینیوم فشرده باشد. آلومینیوم فشرده با فرآیند ریخته گری ایجاد می شود که در نهایت سنگین می شود. ظروف چدنی آهن ربا را به خود جذب می کنند و هنگامی که از ارتفاع می افتند می شکنند. جدیداً در ظروف چدنی سرامیک استفاده می شود که این ظروف ضرر های ظروف تفلون را ندارند و سالم هستند.

شستن قابلمه چدنی

آن را به هیچ عنوان با سیم‌ ظرف شویی نشویید. زیرا باعث می‌ شود تفلون آ نها از بین برود و به مرور زمان قابلمه شما به یک قابلمه ساده تبدیل شود. زیرا با توجه به قیمت گرانی که این محصولات دارند مسلما هیچ فردی نمی خواهد که قابلمه آسیب ببیند و دچار خط و خش شود. بنابراین آن را توسط یک ابر بسیار نرم و مایع ظرفشویی بشویید. همچنین امروزه با وجود لیف های شست و شوی ظرف کار شما آسان تر شده است.

اگر چنانچه به صورت غیر عمد در ته قابلمه چدن شما خط و خش ایجاد شود باید همان لحظه دست نگه دارید. از آن پس توجه کنید که با یک وسیله نرم ظرف خود را بشویید و خط و خش ها را بیشتر نکنید. زیرا هر چه خط ها بیشتر شوند ارزش قابلمه شما و کیفیت آن نیز کمتر خواهد شد. در نهایت غذای شما به طور دلخواه پخته نمی شود و زیبایی پخته شدن در قابلمه چدن را ندارد.

نظرات

 
 
Captcha