منوی دسترسی

تميز كردن قابلمه سوخته استيل

تمیز کردن ظرف‌ها یکی ازکارهایی است که در خانه به صورت مدام باید انجام داد. بیشتر افراد تمیز کردن ظروف را کاری سرگرم کننده می‌دانند اما از نظر دسته‌ی دیگری از افراد تمیز کردن ظروف به خصوص تمیز کردن ظروف سوخته کاری پیچیده‌ و ناراحت کننده است به خصوص اگر ماشین ظرفشویی نداشته باشند.

قابلمه‌ها و ظروف از مواد متنوعی ساخته می‌شوند به همین خاطر برای تمیز کردن ظروف باید از شوینده و راه‌های مختلف استفاده کرد. محصولات مختلفی وجود دارد که ادعا می‌کنند ترفندی عالی برای شستن ظرف‌ها و تمیز کردن ظروف سوخته دارند. این محصولات اکثرا گران قیمت هستند و گاهی هم اثر چندانی ندارند.

۱. تمیز کردن با جوش شیرین:

ساییدن ظروف راه مناسبی برای از بین بردن کثیفی آن نیست. تمیز کردن ماهیتابه و قابلمه‌های استیل با جوش شیرین روش راحت‌تری به نظر می‌رسد. برای تمیز کردن ظروف و قابلمه‌ی استیل خود با جوش شیرین ابتدا مخلوطی از جوش شیرین، آب داغ و مایع ظرفشویی آماده کنید و به ظرف‌ها اجازه دهید به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه خیس بخورند. ظروف خیس خورده را با یک اسکرابر پلاستیکی تمیز کنید. از این معجون برای از بین بردن بو و تغییر رنگ سینک‌های استیل هم می‌توان استفاده کرد.

۲. تمیز کردن باجوش شیرین و سرکه:

جوش شیرین یک ماده‌ی ساینده و سرکه حاوی اسید استیک است که ترکیب این دو با هم یک محلول تمیزکننده موثر برای تمیز و درخشندگی ظروف استیل شما به حساب می‌آید. برای تمیز کردن ظروف سوخته و استیل خود مخلوط سرکه و آب را در قابلمه و ماهیتابه خود بجوشانید، سپس با احتیاط قابلمه را خالی کنید و درون قابلمه خیس خورده و روی بدنه را جوش شیرین ریخته و روی آن سرکه اسپری کنید. سرکه و جوش شرین با یگدیگر واکنش می‌دهند. اجازه دهید کف ایجاد شده ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی ظروف استیل بماند سپس با یک اسکاچ آغشته شده با مایع ظرف‌شویی ظروف خود را برق بندازید.

نظرات

 
 
Captcha